„12 ważnych opowieści”

 Jak możemy się domyślać z tytułu, mamy przed sobą  dwanaście  świetnie napisanych opowiadań różnych polskich autorów (Natalia Usenko, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Irena Landau, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beresewicz, Marcin Przewożniak) którzy za cel postawili sobie przybliżenie naszym milusińskim kilka ważnych i ponadczasowych wartości, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu i o które szczególnie powinniśmy dbać: miłość, przyjaźń, dobroć, szacunek, odwaga, mądrość, odpowiedzialność, sprawiedliwość, piękno, samodyscyplina, szczęście.

 Wartości które obecne są na rożnych etapach naszego codziennego, dziecięcego  i dorosłego życia, odgrywając niebagatelną i potrzebną  rolę  w coraz szybciej galopującym świecie i powolnym obumieraniu i zanikanie tradycyjnych wartości. Wraz z Patrykiem, Anią, Moniką, Hanią, Matyldą i innymi bohaterami przedstawionych tu historii zmierzymy się z problemami wieku dziecięcego (które nam dorosłym wydają się niekiedy banalne zaś dla naszych najmłodszych mają ogromną wagę i pierwszorzędne znaczenie) i to w jaki sposób  przedstawione tu zjawiska mają wpływ na nich samych oraz ich najbliższe otoczenie.

Pięknie zilustrowana, porządnie wydana, wyrazista, kolorowa, lekka w przekazie a  do tego podana  z humorem od czasu do czasu przeplatanym refleksją i pewną głębszą nutą. Stanowić będzie dla naszych pociech swoisty drogowskaz  tłumaczący im i  umożliwiający  poruszanie się po meandrach współczesnego świata, wśród rozmaitych  problemów które życie przed nimi notorycznie stawia. Bardzo przyjemna lektura.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>