Jack Higgins Zabójcza ziemia

Pole walki jest miejscem umarłych. Ci, co pragną umrzeć, żyć będą. Ci, którzy mają nadzieje na przeżycie, zginą.

 

Z twórczością Jacka Higginsa spotkałem się po raz pierwszy wiele lat temu, oglądając film z Mickeyem Rourkiem zatytułowany Modlitwa do konających. Była to przejmująca historia zmęczonego nieustanną walką i zabijaniem bojownika IRA Martina Fallona, który w otaczajacym go brutalnym świecie próbuje ocalić iskierkę nadziei i człowieczeństwa.

Dowiedziałem się iż  film powstał na podstawie książki o tym samym tytule i tak Jack Higgins stał się jednym z moich ulubionych autorów. Przeczytałem chyba większość napisanych przez niego pozycji, w tym oczywiście te najbardziej znane i zekranizowane jak Orzeł wylądował, Noc Lisa czy Wybrzeże sztormowe.

Nowa książka nosi tytuł Zabójcza ziemia.

 Sprzed szkoły w centrum Londynu uprowadzona zostaje trzynastoletnia Sara Rashid. Za porwaniem stoi jej dziadek przywódca potężnego irackiego rodu, powiązany z nielegalnymi organizacjami , ona sama zaś ma zostać żoną jednego z najgrożniejszych terrorystów Bliskiego Wschodu Husajna Raszida zwanego Młotem Bożym.

Do akcji wkracza specjalna wydzielona jednostka wywiadu wraz z Seanem Dillonem byłym członkiem Irlandzkiej Armii Republikańskiej, jednym z najbardziej skutecznych bojownikó jakich posiadała ta organizacja.

Pierwsza próba odbicia kończy się niepowodzeniem, giną ludzie. Przy drugiej dopisuje im więcej szczęścia, udaje się uwolnić zakładniczką, jednak Husajn Raszid zbiega.

POPRZYSIĘGA KRWAWĄ ZEMSTĘ.

Wychodzi przy okazji na jaw, iż cała ta sprawa to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Ujawnia się cała sieć powiązań z międzynarodowym terroryzmem i samym Osamą bin Ladenem, rosyjskim wywiadem, rosyjska mafią w Londynie, oraz radykałami z dawnej IRA którzy po zakończeniu konfliktu zbrojnego, nie potrafią się odnależć się w nowej rzeczywistości i stają się najemnikami pracując dla każdego kto dobrze zapłaci. Prawdziwa puszka Pandory.

No cóż, w życie Seana Dillona nigdy nie było nudne!!!

Co gorsza Husajn Raszid słynny Młot Boży właśnie potajemnie przybywa do Anglii. Zaczyna się pasjonujący pojedynek, pojedynek o WSZYSTKO.

Tu nie będzie reguł i zasad:

 PRZY ŻYCIU MOŻE POZOSTAĆ TYLKO JEDEN.

 

Znakomita, dynamiczna i wciągająca powieść, gorąco polecam.

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>