Andrzej Mleczko „Jako w niebie tak i na ziemi”

Najnowsze dzieło jednego z moich ( i zapewne nie tylko moich) ulubionych polskich satyryków Andrzeja Mleczki. Niezwykle wnikliwego obserwatora i komentatora naszej polskiej rzeczywistości: politycznej, społecznej, moralnej i obyczajowej w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa.

Autor znakomicie łączący  rysunek i słowo, podszyte humorem i ironią(czasami gorzką),   tym razem dotyka naszej  duchowości, Kościoła, religii i religijności w jej różnie widzianych aspektach i konfiguracjach.Piętnuje przy tym głupotę, chamstwo, chciwość, nietolerancją, nepotyzm, demagogię, dwulicowość i narodowe przywary Polaków. Wszystko to utrzymane na wysokim intelektualnym poziomie, nacechowane oryginalnością formy, treści i świeżością spojrzenia. Książka bawi, uczy, zaskakuje, szokuje ale i  zmusza do refleksji nad stanem otaczającego nas świata i nas samych.

To znakomita pozycja dla wszystkich miłośników dobrej i ambitnej polskiej satyry, oraz tych wszystkich, dla których to, co dzieję się codziennie wokół nas nie jest zupełnie obojętne.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>