Andrzej Mleczko „Kto pieprzy ten lepszy”

 „Wieloznaczność tytułu najnowszej książki samego mnie rozczula, ponieważ ociera się i o erotykę, i o to, jakie głupoty gadają czasami ludzie”

Kolejne „dziecko” jednego z moich ulubionych polskich satyryków i rysowników Andrzeja Mleczki. Jak zwykle znakomite połączenie rysunku i słowa, podparte niewyczerpanymi pokładami humoru (czasem iście wisielczego), ironii, inteligencji, błyskotliwości i niezłego zmysłu  obserwatorskiego. Autor od lat, w charakterystyczny dla siebie sposób pokazuje i komentuje  rozmaite meandry naszego życia, zarówno ma płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, społecznej, religijnej, medialnej, filozoficznej jak i obyczajowej (ze szczególnym uwzględnieniem skomplikowanych stosunków damsko –męskich). Nie stroni przy tym od tematów trudnych, kontrowersyjnych i niepoprawnych politycznie, piętnując nasze narodowe przywary, głupotę, chamstwo, nepotyzm, nietolerancję, demagogie i wszystko to  co razi nas w szeroko pojmowanej przestrzeni publicznej.  W sposób nieprzerwany  bawi, uczy, przemycając od czasu do czasu  głębsze i ważne refleksje , udowadniając tym samym iż jest niekwestionowanym mistrzem gatunku.

Gorąco polecam!!!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>