Christie Golden „StarCraft II Punkt krytyczny”

„I pewnie nigdy nie zrozumiesz. Mam to wrodzone, tę zdolność niszczenia. Wszystkiego, czego dotknę, wszystkiego, na czym mi zależy… Dlatego zergi mnie wybrały, Jim. Dlatego, że WSZYSTKO NISZCZĘ…”

 To moje pierwsze spotkanie z twórczością Christie Golden oraz serią StarCraft  więc moja opinia  pozbawiona będzie zapewne koniecznego kontekstu i kompleksowego spojrzenia na całość   toczących się wydarzeń jak i  sam cykl. To co jednak podoba mi się w tej lekturze zdecydowanie najbardziej to to  iż bogactwo kosmicznego świata przedstawionego nie jest elementem  i czynnikiem (co bardzo częste w tego rodzaju literaturze)  przesłaniającym i przytłaczającym samą fabułę, akcję i kreacje głównych bohaterów. A te są naprawdę całkiem nieźle wyrysowane, pełnokrwiste, naznaczone przez brutalne życie i okrutny los: zwłaszcza  Sara Kerrigan i Jim Reynor. Podoba mi się i przemawia do mnie bardzo postać władczyni planety na której schronienie znaleźli nasi bohaterowie Miry przywodząca mi na myśl nieśmiertelną Tinę Tuner  z kultowego już obrazu Georga Millera „Mad Max pod Kopułą Gromu”. I podobnie jak tam, książka przesycona jest dynamizmem, nagłymi zwrotami akcji, zaskakującymi sytuacjami, splecioną intrygą, właściwie  dozowanym napięciem oraz dobrze opisanymi i przedstawionymi scenami walk. Dotyczy to  zarówno ich wielkiego galaktycznego wymiaru (starcia ogromnych kosmicznych krążowników) jak i  tego indywidualnego, toczonego na powierzchni. Wśród odgłosów  krwawych i okrutnych zmagań znajdziemy również wielkie namiętność, zawiedzione nadzieję, śmierć najbliższych, zdradę i dramatyczne decydujące o wszystkim  życiowe wybory.Powieść Christie Golden „StarCraft II Punkt krytyczny” z całą pewnością zapewni wszystkim wiele godzin bardzo dobrej i wciągającej rozrywki . Nie jest to też moim zdaniem książka  skierowana wyłącznie do miłośników science fiction.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>