Igor Witkowski „Kod Hitlera” cz2

 Kolejna odsłona losów Dr. Josepha Bradyego specjalisty od języków starożytnych i członka  sygnowanej przez SS wyprawy do dalekiego Tybetu. Tajnej misji której celem jest odnalezieniem śladów obcej cywilizacji, dawnych ksiąg zawierających opisy napędów latających (kosmicznych ) statków, oraz dowodów na istnienie  tajemniczej prastarej aryjskiej rasy. Mamy rok 1945, III Rzesza nieubłaganie wali się w gruzu, nadchodzą ostatnie dni nazistowskiego systemu i jego przywódców w tym Adolfa Hitlera. Pierścień wokół Berlina zastaje już zamknięty i całkowity upadek hitlerowskiego państwa jest już tylko kwestią czasu. Nie wszyscy jednak chcą pogodzić się z ta myślą.  Z kontrolowanej jeszcze przez niemieckie siły zbrojne Norwegii w wielkiej tajemnicy, pod osłona nocy wypływają okręty podwodne wywożące tajemnicze ładunki oraz ludzi. Ich celem jest Ameryka Południowa gdzie prominentni przedstawiciele niemieckich władz ( min Martin Borman) przeczuwając zbliżająca się militarną klęskę od dłuższego czasu przygotowują bezpieczne bazy (enklawy), tworzą siec międzynarodowych powiązań, dokonując przerzutu ludzi, transferu ogromnych sum pieniężnych i aktywów wielkich niemieckich przedsiębiorstw i banków, werbując i uaktywniając agentów i informatorów.  Wywierają naciski na lokalne władze mające zapewnić im w przyszłości określone wpływy, bezpieczeństwo wojennym zbrodniarzom oraz przetrwanie i odrodzenie się w przyszłości się nazistowskiej ideologii i władzy w świecie.  Ów transfer dotyczył również wielu nazistowski tajemnic, zrabowanego w czasie wojny złota, kosztowności i dzieł sztuki, ściśle tajnych wojskowych projektów, naukowych odkryć, nowatorskich technologii i myśli konstrukcyjnej. Podobnie jak w pierwej części  Igor Witkowski swoją opowieść oparł na kanwie prawdziwych wydarzeń z 1945 roku ( min innymi słynnej ucieczki niemieckiego okresu podwodnego U-977 podejrzewanego o udział w konwoju przewożącego zagadkowe ładunki). Odtajnione o po latach dokumenty jasno wskazują iż około dziesięciu tysięcy niemieckich (i nie tylko niemieckich) zbrodniarzy i działaczy hitlerowskiego reżimu znalazło po wojnie schronienie (przy akceptacji  i pomocy tamtejszych elit rządzących i ich służb specjalnych) w Argentynie, Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju w dostatku i spokoju dożywając swoich dni. Istnieje teoria iż znalazł tan schronienie sam Adolf Hitler i  Ewa Braun….

Jak wiec potoczą się więc losy Josepha Bradyego? Czy nazistowscy uciekinierzy będą próbowali wskrzeszać swoje chore idee? Czy zrezygnują z odzyskania władzy i wpływów?

No cóż, o tym będziecie musieli przekonać się sami.
Kolejna pozycja dla wszystkich  lubiących tajemnice i zagadki  z dalekiej i bliskiej przeszłości oraz  miłośników spiskowej teorii dziejów.

Szczególne podziękowanie dla Instytutu Wydawniczego ERICA

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>