Igor Witkowski „Kod Hitlera”

 Złowrogiej postaci Reichsführera Heinricha Himmlera członka elity nazistowskiego państwa, jednego z największych zbrodniarzy i  ludobójców w historii przedstawiać oczywiście nikomu nie trzeba. Wraz z dostępem  do powojennych dokumentów i tajemnic III Rzeszy możliwe stało się ukazanie jeszcze jednej natury tego człowieka. To niemal opętańcza fascynacja okultyzmem, mistyką (sam wierzył iż jest wcieleniem X wiecznego germańskiego władcy Henryka Ptasznika), mitami, legendami i dawnymi przepowiedniami. W jego otoczeniu  zawsze znajdowali się wszelkiej maści wróżbici, jasnowidztwie, wizjonerzy  i inne przedziwne postacie którym zapewniał ochronę i mecenat.  W zamczysku Wawelsburg koło Pederborn w Westfalii zaczął budować podwaliny czarnego zakonu SS ( wzorowanego na tych średniowiecznych) który miał w przyszłości przejąć całość władzy.  Dysponując poparciem Adolfa Hitlera, potężna  władzą i  ogromnymi środkami finansowymi organizuje i wspiera szereg naukowych i pseudonaukowych wypraw i tajnych ekspedycji w najróżniejsze zakątki  naszego globu poszukując min: Świętego Grala, Arki Przymierza, starożytnych artefaktów, mitycznych przedmiotów i miejsc.  Na jednej z takich właśnie wypraw, opartej na kanwie prawdziwych wydarzeń, przedstawiona jest fabuła tej powieści. Nikomu  nieznany młody niemiecki naukowiec Dr. Joseph Brandy, specjalista od starożytnych języków zostaje rzucony nagle w wir wydarzeń które na zawsze zmienią jego spokojne, ustabilizowane akademickie życie. Zostaje członkiem sygnowanej przez SS wyprawy do dalekiego Tybetu której celem jest odnalezieniem śladów obcej cywilizacji,  dawnych ksiąg zawierających opisy napędów latających (kosmicznych ) statków, oraz dowodów na istnienie  tajemniczej prastarej aryjskiej rasy.  Wyprawy obfitującej w niezliczona liczbę rożnego rodzaju niebezpieczeństw i zagrożeń, gdzie mit i rzeczywistość splatają się silnie za sobą i niewiele rzeczy jest takie jak z pozoru wygląda.

Świetna pozycja dla wszystkich miłośników tajemnic i zagadek przeszłości, spiskowych teorii dziejów oraz tych którzy lubią  po prostu dobra rozrywką.

Szczególne niepodziękowania dla Instytutu Wydawniczego ERICA

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>