Rafał Dębski Kiedy Bóg zasypia

Kiedy Bóg zasypia słychać lament nieszczęśników rozszarpywanych przez strzygi, ożywieńców, dziwożony, czy południce prócz ciała wyżerajace dusze.

To historia jak z koszmarnego snu, dziejąca się w czasach tak dawnych iż niewiele historycznych faktów można uznać za wiarygodne i bezsporne.

CAŁA RESZTA GINIE W POMROCE DZIEJÓW.

Czasy pierwszych Piastów. W wyniku potężnych niszczycielskich najazdów, najpierw cesarstwa niemieckiego a potem Rusi, połączonych z buntem możnowładztwa polskiego i rozruchem mas chłopskich, nasz król Mieszko II musi uchodzić z kraj.

Dochodzi do tzw: reakcji pogańskiej czyli POWROTU STARYCH BOGÓW.

Płoną chrześcijańskie kościoły, okrutnie mordowani są mnisi i zwolennicy królewskich porządków. Wracają dawni pogańscy kapłani, wróżbici, wiedzmy, w lasach, gontynach i świętych gajach znów nocami płoną ognie i słychać  modły.Dawne kulty zaczynają rosnąć w siłę.

Z mrocznych bagien i zapomnianych uroczysk  wychodzą demony , utopce, wampiry, strzygi , południce, dziwożony, ożywieńcy i wszelkie inne straszliwe plugastwo. Chaos, pożoga, strach, zniszczenie i śmierć stają się powszechne, nikt już nad niczym nie panuje.

NADCHODZI CZAS MROKU…

Lecz pojawia się nadzieja. To Kazimierz pierworodny syn Mieszka II, który na czele pocztu wiernych mu rycerzy przybywa by upomnieć się o swoje dziedzictwo. Lecz to walka nie tylko o tron, to walka o ludzkie dusze, o WSZYSTKO

Zrozumieli to nawet jego dawni zaciekli  wrogowie, teraz masowo wstępujący pod jego sztandar.

KRÓL MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN

 

4 komentarze to “Rafał Dębski Kiedy Bóg zasypia”

 1. Bibliofilka pisze:

  Witam,

  To z chęcią bym przeczytała. Lubię takie historie i podoba mi się nazwa Twojego bloga – „nałogowiec literacki” – coś mamy wspólnego 🙂 I dzięki za miłe słowa o moim blogu, chociaż nie zauważałam żadnego Twojego komentarza 😉 Pozdrawiam

 2. Alannada pisze:

  Za Dębskiego dopiero mam zamiar się brać, chętnie zajrzę do tej książki

 3. Isadora pisze:

  Zainteresowała mnie ta książka , właśnie dzięki Twojej recenzji. Z przyjemnością po nią sięgnę.
  Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>