Steven Erikson Dom Łańcuchów tom I Dawne dni

Gniew Bogini Tornada był piekłem wykutym na kowadle Świętej Raraku.

 

To kolejna książka z wielkiej epickiej serii Opowieść z Malazajskiej Ksiegi Poległych, powieść o wojnie, magii, pradawnych bogach i zdradzie.

Imperium Malazajskie chwieje się w posadach, bunt na świętej pustyni Raraku wciąż przybiera na sile, zaś armie Jasnowidzącej Sha’ik zmiatają i niszczą wszystko na swej drodze.

DLA NIKOGO NIE MA LITOŚCI….

Padają kolejne miasta, wycięte zostają garnizony, a jedyna zdolna jeszcze do walki siódma armia, osamotniona, pozbawiona wsparcia i obciążona tłumami uciekinierów mimo zaciekłej i bohaterskiej obrony zostaje niemal unicestwiona. Rzeż i zniszczenie wydają się nie mieć końca.

Do ostatniej ocalałej malazajskiej placówki przypływaTavore przyboczna cesarzowej, która z niewielkiej armii rekrutów, ocalałych w różnych miejscach weteranów, ochotników i uciekinierów musi stworzyć armię która zdolna bedzie przeciwstawić się buntownikom.

CO WIĘCEJ ZWYCIĘŻYĆ!!!

Jej jedyną szansą jest wskrzeszenie dawnej siły i wiary w garstce weteranów mających stanowić kręgosłup wojska którym dowodzi. Nie będzie to łatwe zadanie , lecz innej alternatywy po prostu nie ma.

Tavore wie iż z tej zbieraniny często przypadkowych ludzi musi stworzyć miecz i to miecz zdolny zadać KATOWSKIE CIĘCIA.

W przeciwnym wypadku wszyscy sa już zgubieni…..

Brzemię dowodzenia bywa przytłaczające.

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>