Steven Erikson Łowcy Kości tom I

Namalujcie linię krwią i stojąc nad nią, potrząśnijcie gniazdem pająków. Tak właśnie posypali się bogowie, zaczął się ich taniec na wietrze, wietrze który zaryczał gwałtownie, żywy i żądny zemsty, by oznajmić w języku gromu, że bogowie ruszyli na wojnę.

 

Kolejna odsłona wielkiego epickiego cyklu Opowieść z Malazańskiej Księgi Poległych ukazująca dalsze wojenne losy czternastej armii imperialnej.

Bunt w Siedmiu Miastach zostaje krwawo stłumiony, z reki Tavore przybocznej cesarzowej ginie sama Shaik przywódczyni Tornada Apokalipsy. W ogniu walk z armii składająca się z młodych niedoświadczonych żołnierzy, ochotników, ocalałych członków różnych rozbitych garnizonów oraz garstki weteranów udaje się jej wykuć i zahartować sprawną wojenną machinę, machinę która zmiata przed sobą wszystko.

W samą porę, gdyż okazuje się że kres walki jeszcze nie nadszedł.

Najbardziej nieprzejednani i fanatyczni wojownicy Tornada, wraz ze swym dowódcą Leomanem od Cepów uciekają w głąb świętej pustyni kierując się na legendarną twierdzę Yghatan, którą chcą zamienić w swój ostatni bastion. Miejsce to ma wymiar symboliczny, to tu przed laty przelano mnóstwo malazańskiej krwi, a śmierć poniósł ich największy wódz Dessem Ultor

CZY TYM RAZEM HISTORIA SIĘ POWTÓRZY ?!

Pościg jest iście morderczy, nim obydwie armie dotrą do miasta pustynia zabierze wiele istnień ludzkich, a zbielałe kości jeszcze długo świadczyć będą o tych krwawych zmaganiach.

To zresztą nie ich jedyny problem. Wśród bogów wybucha wojna, Okaleczony Bóg dotychczas osamotniony zajmuje należne mu miejsce w panteonie i gromadzi sojuszników.  Niestety,  śmiertelnikom nie wróży to nic dobrego.

CZAS WYCIĄGNAĆ TARCZE I NAOSTRZYĆ MIECZE!!!!!

W tej wojnie pierwsza krew przelana zostanie na ZIEMI

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, dynamiczna i mroczna, cóż trzeba więcej…..

Polecam!!!

One Response to “Steven Erikson Łowcy Kości tom I”

  1. didek80 pisze:

    Steven Erikson to jeden z moich ulubionych autorów, cieszę się że Tobie podoba się również. Kolejne tomy są jeszcze ciekawsze.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>