Steven Erikson Wspomnienie Lodu tom I Cień Przeszłości

Zastęp Jednorękiego krwawił z niezliczonych ran, zadanych przez trwająca bez końca kampanię po których nastepowały jeszcze bardziej kosztowne zwycięstwa. Najstraszliwsze obrażenia odniosła jednak dusza armii Dujeka Jednorękiego….

Kolejna odsłona Opowieści z Malazajskiej Księgi Poległych wielkiej epickiej powieści o wojnie i zdradzie.Spotykamy tu wiele postaci znanych nam już z poprzednich tomów tej wspaniałej opowieści.

WOJNA TRWA NADAL, ZMIENIA SIĘ TYLKO WRÓG

Tajemnicze krwawe imperium Panion Domin  gwałtownie rozszerza swoje granice, niszcząc niczym zaraza wszystkie okoliczne krainy i państwa miasta. Kwitnie okrucieństwo i kanibalizm, zaś skala cierpień ludności jest niewyobrażalna. Dysponuje taką liczebnością  i siłą armii, iż wydaje się iż nic nie jest w stanie go powstrzymać.

MYLI SIĘ…

W obliczu takiego zagrożenia dawni wrogowie Anomander Rake, Caladan Brood ze swoimi najemnikami, Rhivijczycy z równin z jednej, zaś dowodzona przez Dujeka Jednorekiego  armia Imperium Mazalajskiego z drugiej strony zmuszeni są zawrzeć  sojusz. Sojusze takie zbudowane są jednak na kruchych podstawach i tak też jest w tym przypadku.

 PEWNYCH OBAW I WĄTPLIWOŚCI TRUDNO SIĘ POZBYĆ….

Opór wrogiej armi mają zamiar stawić pod miastem Capustan, które chronione przez Szare Miecze, doborową kompanie najemników oraz zasilone przez grupy uchodzców które widziały na co stać najeżdzców, zbroi się i szykuje do obrony.Zjednoczone armie zyskują również nieoczekiwanie innych( i to nie byle jakich) sojuszników.

Do konfliktu włączają się siły o wiele potężniejsze: ascendenty i pradawni bogowie.

W TEJ WOJNIE LUDZKIE SIŁY MOGĄ NIE WYSTARCZYĆ!!!!!!!!

Imperium Panniońskiego Jasnowidza to nie tylko armia fanatyków i kanibali, to samo…… ZŁO

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>