Vladimir Wolff „Trzecia rewolucja”.

„Walka, ideały, posępne scenariusze przyszłości i konflikt lojalności w nowej odsłonie przygód niezrównanego Tropiciela”.

Jeden z ulubionych bohaterów twórczości  Vladimira Wolffa ( „Tropiciel”, „Bractwo Nieśmiertelnych”) były komandos, polskiego pochodzenia, Matt Pulaski,  powraca w kolejnej sensacyjnej, literackiej odsłonie.

Tym razem po dramatycznych osobistych  przeżyciach oraz pobycie w więzieniu, podejmuje się misji odnalezienia pewnego naukowca, którego wynalazek może  mieć wpływ na dalsze  losy Ameryki i całego Świata. Ameryki,  która stopniowo  traci swoją mocarstwową pozycję  i powoli acz nieubłaganie zaczyna chylić się ku upadkowi: zdziesiątkowana przez epidemię, popadająca w  ruinę ekonomiczno-gospodarczą, targana konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi ( klęska militarna w Europie, desant wojsk kubańskich).

Kraju w którym przedmieściami rządzą bezwzględne narkotykowe gangi a  dynamicznie odradzające się lokalne separatyzmy (zawsze żywe w amerykańskim społeczeństwie-szczególnie na Południu Stanów Zjednoczonych) powodują iż widmo nowej wojny domowej zaczyna być  coraz bardziej realne. W jednym z takich właśnie, paramilitarnych, oddziałów  (siły uderzeniowe  niepodległego Texasu)  nasz bohater rozpoczyna swoje skomplikowane  i niebezpieczne śledztwo… szczegółów, naturalnie, nie zdradzę.

Będzie więc intrygująco, zaskakująco, dynamicznie, widowiskowo  i  brutalnie. Przeszłość przeplatać się będzie z  teraźniejszością w rozmaitych konfiguracjach a  trup ścielił się będzie naprawdę  gęsto…

Nie zabraknie kłamstw, manipulacji, zdrad, chciwości, namiętności, dramatycznych decyzji  i trudnych życiowych wyborów, które staną się udziałem naszych głównych bohaterów, czyli tych wszystkich elementów które tak bardzo lubimy i cenimy sobie w dobrej literaturze sensacyjnej.

Reasumując. Po raz kolejny, udaje się autorowi stworzyć niepowtarzalny, przesycony grozą, nieustającym stanem zagrożenia, mroczny  klimat, który działa na wyobraźnie i dodatkowo  potęguje nasze  czytelnicze odczucia.
Polecam.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>