Witold Sienkiewicz „Polska od roku 1944. Najnowsza historia”

 To znakomicie wydane, udokumentowane i zilustrowane kompendium wiedzy o najważniejszych wydarzeniach w historii naszego kraju od roku 1944, aż po czasy współczesne. Porusza całokształt zagadnień tego okresu, z zakresu polityki, gospodarki, wojskowości, przemian ustrojowych i społecznych, obyczajowości, religii i zjawisk kulturowych.

Dużo miejsca poświęca autor:

– kształtowaniu się nowych granic państwowych i związane z tym kwestie etniczne i migracyjne.

– powstaniu i działalności aparatu bezpieczeństwa.

-podziemiu niepodległościowemu w Polsce.

-sprawom wyznaniowym i skomplikowanym stosunkom Państwo – Kościół

-gospodarce i jej uwarunkowaniom wewnętrznym i zewnętrznym.

-polityce zagranicznej.

-zrywom społecznym i powstaniu opozycji antykomunistycznej.

-najważniejszym postaciom w życiu politycznym, wojskowym i społecznym.

Niezaprzeczalnym atutem jest znakomita i niezwykle bogata kartografia książki Witolda Sienkiewicza. Ponad dwieście map, do tego wykresy, wyliczenia, tabele, zestawienia, kalendaria, niezwykle obrazowo charakteryzujące nam poszczególne zagadnienia  i problemy powojennej Polski. Setki unikalnych zdjęć, dotyczących poszczególnych miejsc, zdarzeń i ludzi, odpowiednio zaopatrzonych w wyczerpujące objaśnienia i komentarze. Dotyczy to również publikowanych na łamach tej książki oryginalnych dokumentów, zeznań, artykułów z gazet, plakatów wiernie oddających klimat tego okresu. Książka charakteryzuje się prostym zrozumiałym językiem, jest niezwykle ciekawie napisana, wszystko zaś jest spójne i przejrzyste.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobre wydanie tej pozycji. Duży format, twarda okładka, wysokiej jakości papier i druk.

To najnowsze kompendium wiedzy o Polsce, przeznaczone dla tych wszystkich którzy interesują się naszą historią i chcą pogłębić swoja wiedzę o ludziach i wydarzeniach tego okresu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 Gorąco polecam!!!.

One Response to “Witold Sienkiewicz „Polska od roku 1944. Najnowsza historia””

  1. Mery pisze:

    Książka raczej nie dla mnie. Odpuszczę sobie.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>