George R.R. Martin „Gra o Tron”

  W grze o tron, zwycięża się albo umiera”

Powieść Georga R.R. Martina zatytułowana „Gra o Tron” to jedna z tych niewielu pozycji, która na dłużej zagości w naszej świadomości literackiej i do której z cała pewnością będziemy powracać wielokrotnie. To fascynująca i poruszająca opowieść o honorze, odwadze, miłości, wierności, zdradzie i śmierci. O dramatycznych wyborach i konsekwencjach jakie one za sobą niosą, dla nas samych i naszych najbliższych. To historia okrutnej, krwawej i bezpardonowej walki o władzę i dominację, o to kto zasiądzie na tytułowym tronie.

STRZEŻ SIĘ SWOICH WROGÓW RÓWNIE MOCNO JAK…PRZYJACIÓŁ

Na prośbę swojego starego przyjaciela, obecnego króla władca północnych ziem Ned Stark, wbrew samemu sobie, godzi się objąć stanowisko drugiej osoby w państwie Królewskiego Namiestnika. Decyzja ta uruchamia lawinę nieprzewidywalnych i dramatycznych w skutkach zdarzeń. Niespodziewanie umiera król, namiestnik zostaje uwieziony, pozycja następcy tronu podważona. Odżywają dawne konflikty, spory i animozje, zaś wielkie rycerski rody rzucają się sobie do gardeł. Ujawnia się tkana latami pajęczyna wzajemnych układów, powiązań i zależności, zarówno politycznych jak i materialnych. Tu cel uświęca środki, nie istnieje moralność, nie obowiązuje prawo, dla pokonanych nie ma litości i miłosierdzia.

ŻELAZNY TRON KUSI WIELU…

Kraj ogarnia chaos, zaś śmierć zbiera krwawe żniwo.

Jakby tego było mało, ocalałe potomstwo poprzedniego skrytobójczo zamordowanego władcy, przy pomocy hord półdzikich nomadów gotuje się do odzyskania utraconego dziedzictwa. No i jest jeszcze MUR… Silnie strzeżona i ufortyfikowana granica, za którą schroniły się przed wiekami pradawne rasy, starzy bogowie, dzikie plemiona i istoty znane ludziom z jedynie z ponurych legend. Tam również trwa poruszenie.

Królestwo chwieje się w posadach, czas pokoju i spokojnej egzystencji minął już bezpowrotnie. Konfrontacja jest nieunikniona, zaczyna się gra o tron!

ZWYCIĘZCA MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN!!!

Książka jest znakomicie napisana, posiada ciekawą intrygę i interesującą fabułę, wspartą własnym unikalnym nieco mrocznym klimatem. Całość jest niezwykle barwna i różnorodna, uderza dużą dbałością o szczegóły zarówno w odniesieniu do miejsc, przedstawionych zdarzeń jak i postaci głównych bohaterów. To właśnie oni stanowią niewątpliwy atut tej pozycji, wyraziści, nietuzinkowi i niejednorodni. To ludzie z krwi i kości, nie pozbawieni wad, słabości, targani silnymi namiętnościami i ambicjami, popełniający błędy. Nikt nie jest tu jednoznacznie dobry lub zły i chwała pisarzowi za to. Ciekawym zabiegiem jest też wieloosobowa narracja, dzięki której możemy spojrzeć na toczące się wydarzenia z różnych miejsc i perspektyw, często oczami ludzi mających inne poglądy polityczne, czy wręcz będących wrogami. To pozwala nam lepiej zrozumieć całą historię. Powieść mimo oczywistych stylizacji, napisana jest prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem który doskonale wpisuje się w jej koloryt i klimat.

Oderwij się na chwilę od codzienności, poczuj wspaniały, mroczny i urzekający świat powieści Georga R.R. Martina.

GRA O TRON WŁASNIE SIĘ ROZPOCZEŁA, WEŹ W NIEJ UDZIAŁ!!!

Gorąco polecam!!!

Specjalne podziękowania dla Wydawnictwa ZYSK I S-KA

4 komentarze to “George R.R. Martin „Gra o Tron””

 1. Mery pisze:

  Mam w planach. A recenzja świetna:)

 2. Beata pisze:

  Uwielbiam!!! 😀

 3. click here pisze:

  I usually do not leave many responses, but i did
  some searcfhing and wound upp here George R.R. Martin „Gra o Tron”

 4. zobacz pisze:

  Dokładnie dla takiego typu artykułów kocham przeglądać
  Twojego bloga!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>