Andrea Pinnington „Piraci.100 kreatywnych zabaw i gier”

„Największa i najlepsza książka z zabawami i grami dla prawdziwych małych piratów”

 Nie wiem sam od czego to się zaczęło, chyba każdy chłopiec przechodzi taki etap fascynacji, w każdym bądź razie dla mojego smyka 

LICZĄ SIĘ TYLKO PIRACI!!! 

Bardzo się więc ucieszyłem mogąc spełnić jego marzenie i zabrać go w fascynującą wyprawę do świata morskich rozbójników.

 Otwierając książkę, chłopcy mogą poczuć się jak na pokładzie statku wśród spienionych morskich fal. W tej niezwykłej podróży towarzyszyć im będą nieodłączni kompani: chłonny umysł, bystre oko i zwinna ręka. Mali piraci popłyną przez pełne łamigłówek strony, pokonują meandry zawiłych labiryntów. Zmierzą się z niezwykłymi zadaniami logicznymi (porównywarki, uzupełnianki), wykażą zręcznością podczas zadań plastycznych (kolorowanki, dorysowywanki). Wyruszą na poszukiwanie złego pirata, którego list gończy muszą stworzyć, drogę wskaże im tajemnicza mapa którą nauczą się odczytywać. Mapa zaprowadzi ich także do prawdziwych skarbów małego korsarza, których w książeczce jest bez liku (naklejki, szablony, zawieszka na drzwi). Kiedy zniszczą ubranka wykorzystają kolorowe arkusze do projektowania szat za pomocą szablonów lub fantazji, do kompletu znajdą kapelusz i kordelas. Jako list w butelce mogą wysłać samodzielnie wymyśloną historię, których do stworzenia w książeczce jest kilka . Nie ominą ich także, zabawne testy sprawdzające czy są prawdziwymi piratami. Po długiej podróży, głodni jak wilki morskie, mogą z pomocą mamy upiec pyszne babeczki według przepisu okrętowego kucharza, który znajduje się w książce. Dla rozrywki mogą także zagrać w grę planszową lub domino. Zachować wspomnienia z niezwykłej wyprawy pomoże im wielka, dwustronna, rozkładana plansza umieszczona na końcu, którą samodzielnie uzupełnią załączonymi naklejkami. Gdy już pokonają bezkresne morza, rozwikłają zagadki, nauczą się pirackiego rzemiosła czeka na nich Dyplom Honorowego Pirata, który każdy smyk z dumą zawiesi w swoim pokoju.

 Na pewno nie będzie to podróż nudna ani monotonna, przeciwnie będzie to prawdziwa przygoda dla małych odkrywców, dzięki której dowiedzą się więcej o zwyczajach piratów. Książeczka w naturalny sposób zaspokaja dziecięca ciekawość, a przy okazji zabawy dziecko nabywa wiele przydatnych umiejętności jak choćby rozpoznawanie kierunków geograficznych, czy nauka korzystania z mapy. Ta pozycja dla dzieci, to niezwykle pasjonująca i prawdziwie intelektualna rozrywka a jednocześnie narzędzie edukacyjne wspomagające rozwój naszej pociechy. Zróżnicowane zadania, podane w nowatorskiej formie zachęcają dziecko do zabawy i nauki, ćwiczą zdolności manualne, spostrzegawczość, umiejętności logicznego myślenia i wyobraźnie. Duży format i sprytnie wyjmowane kartki zapewniają wygodę.

Książka jest genialnie skonstruowana, mój synek zakochał się w niej bez pamięci i ja sam co przyznaje bez bicia, z przyjemnością towarzyszyłem mu w tej podróży bawiąc się znakomicie jak mały chłopiec.

Goraco polecam!!!

 Szczególne podziękowania dla Wydawnictwa MUZA SA.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>