Kevin Poulsen „HAKER”

 „Tysiące przestępców na całym świecie, mający w planach sześciocyfrowe transakcję, z żonami, dziećmi i kochankami na utrzymaniu, gliniarzami do przekupienia, ratami do spłacenia, długami do zwrotu i transakcjami do zrealizowania – w jednej chwili stali się całkiem bezradni. Zagubieni. Stracili pieniądze. Wszyscy oni poznali imię Iceman”

 To niesamowita historia Maxa Butlera, znanego bardziej jako ICEMAN, jednego z największych hakerów i oszustów internetowych w historii Stanów Zjednoczonych. Czytając tę książkę trudno oprzeć się wrażeniu iż mówimy o człowieku o dwóch zupełnie odmiennych od siebie obliczach. Z jednaj strony współpracujący z FBI konsultant do spraw bezpieczeństwa sieci, piszący poprawiające je programy i szukający luk w systemach komputerowych. Z drugiej założyciel Carders Market.com.  gdzie na masową skalę skupowano i sprzedawano numery kard kredytowych, wykorzystywane następnie do kradzieży pieniędzy i towarów. Młody, troszkę zagubiony i nie potrafiący radzić sobie z emocjami człowiek, czy bezwgledny szef cyberprzestępczej organizacji. W tej książce spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Jedno jest pewne. To komputerowy geniusz, który dzięki swojej inteligencji i wrodzonemu sprytowi zbudował największy na świecie rynek skradzionych kart debetowych i kredytowych, włamywał się do systemów komputerowych wielkich korporacji i rządowych agend, handlował danymi i dowodami tożsamości, przejmował internetowe fora, wymazywał ich dane i wchłaniał ich treści, czyścił konta bankowe innych przestępców. Stworzył sieć wzajemnych układów i powiązań, przejmując kontrolę nad cybernetyczną przestępczością.

 KRÓL MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN!!!!

 W końcu wpadł. Został aresztowany, osądzony i skazany na trzynaście lat wiezienia.

Cybernetyczny świat zaniemówił…  Ale tylko na chwilę, życie toczy się dalej…

Książka jest świetnie i ciekawie napisana, mimo wielu slangowych określeń i fachowej branżowej terminologii (co oczywiste) czyta się ją jednym tchem. Jej autor Kevin Poulsen to kolega po fachu Maxa Butlera, haker skazany min. za włamania do baz danych Pentagonu, FBI, szereg oszustw komputerowych i wyłudzeń. Możemy więc spojrzeć na ten hermetyczny świat oczami człowieka, który go tworzył i przez wiele lat był jego integralną częścią. Poznajemy mechanizmy przestępczych działań, obowiązujących zasad i praw rządzących tym rynkiem. Czy wyjawił nam cała prawdę? Pewnie nie, ale jest tego wystarczająco wiele by nam zwykłym użytkownikom komputerów ciarki przeszły po plecach.

 Świat nie znosi próżni, miejsce ICEMANA wkrótce zajmie kto inny.

 UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL…

 Gorąco polecam!!!!

Szczególne podziękowania dla wydawnictwa ZNAK

3 komentarze to “Kevin Poulsen „HAKER””

  1. Książkówka pisze:

    Świetna recenzja! A książka godna uwagi. 🙂

  2. Aladdin_Sane pisze:

    Fajna recenzja, powoli kończę „Hakera” i zdecydowanie jest to jedna z fajniejszych książek jakie ostatnio czytałem. Pozdrawiam autora!

  3. Mery pisze:

    Będę musiała poszukac, bo myślę, że „Haker” powinien mnie zainteresowac.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>