Co robię gdy nie czytam – film

CENTURION reż. Neil Marshall

To historia oparta o legendę o liczącym prawie trzy tysiące IX legionie rzymskim stacjonującym w Bretani, który w niewyjaśnionych okolicznościach ginie bez śladu gdzieś na północnych rubieżach wyspy.

Jest drugi wiek naszej ery, prawie cała Brytania jest już w rękach rzymskich. Broni się jeszcze jedynie górzysta północ kraju, zamieszkała przez wojownicze plemiona Piktów odgrodzona od reszty tzw. murem Hadriana.  Dowodzący siłami imperium generał Virilus dostaje rozkaz zgniecenia oporu piktyjskich plemion i zaprowadzenie rzymskiego porządku. Pretekstem staje się uwolnienie z rąk nieprzyjaciela schwytanego przez nich rzymskiego centuriona.

Niestety, maszerująca w trudnym górskim terenie armia wpada w świetnie przygotowaną zasadzkę i zostaje niemalże unicestwiona.

Z życiem udaje się ujść jedynie nielicznej grupce żołnierzy.

Pozostawieni sami sobie, będąc nadal na wrogim terytorium, ranni, pozbawieni pożywienia, wśród surowego górskiego klimatu i dzikiej przyrody podejmują desperacką próbę przedarcia się na południe w kierunku rzymskich garnizonów.

Zaczyna się dramatyczna i okrutna walka o przeżycie………

Wróg wie że ocaleli i nie ma zamiaru im odpuścić.

WALCZ ALBO GIŃ innej alternatywy nie ma.

Znakomite pełne realizmu i znajomości epoki historyczne widowisko. Typowe pełne krwi i chrzęstu zbroi męskie kino. Polecam.

2 komentarze to “Co robię gdy nie czytam – film”

  1. sylwounia pisze:

    To rzadkość natrafić na taką ciekawą stronę Ja będę ja odwiedzała na prawdę POLECAM to wciąga:-)

  2. didek80 pisze:

    Siemka!!!Bardzo podobał mi się film który poleciłeś pt. Centurion. Już dawno nie widziałem tak dobrego historycznego widowiska. Naprawdę super. Pozdrawiam

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>