Richard Paul Evans „Obiecaj mi”

 „Życie jest jak domek z kart na huśtawce lub na rozpędzonej górskiej kolejce. Jedyna rzecz, jaka nie powinna nas zaskakiwać, jeżeli chodzi o życiowe niespodzianki, jest to, że one nas ciągle zaskakują”

 I taka jest właśnie ta powieść. Początek to wjazd kolejką, napięcie potęguje się z każdą stroną, a później to już tylko stroma jazda w dół, szybkie tempo i nieoczekiwane zwroty akcji.

Zaczyna się właściwie banalnie…

Typowa rodzina: maż przedstawiciel handlowy wiecznie w rozjazdach, żona dbająca o ciepło domowego ogniska i sześcioletnia córeczka. Mieszkają w pięknym domu i wiodą na pozór szczęśliwe życie.

 I nagle jak w domku z kart, lekki podmuch losu wprawia w ruch lawinę dramatycznych zdarzeń.

Dziecko zaczyna chorować, na jaw wychodzi zdrada męża, jednak Beth dla dobra córeczki postanawia mu wybaczyć. Kiedy wydaje się już że wszystko wróci do normy, okazuje się że Mark jest śmiertelnie chory. Główna bohaterka zostaje sama, boryka się z tajemniczą chorobą córki, kłopotami finansowymi i groźbą utraty domu. Opuszcza ją wiara w ludzi i szczęście. Kiedy traci już wszelką nadzieje spotyka na swojej drodze mężczyznę…

Tajemniczy Mathew zmieni w jej życiu wszystko, przywróci jej wiarę i nauczy ją że…

Nie chce zdradzać zbyt wiele szczegółów fabuły i odbierać przyjemności czytania, powiem jedynie że nie będzie to historia w stylu „żyli długo i szczęśliwie”, choć to że się poznali zaważy na ich przyszłym życiu i odmieni ich los.

 „Obiecaj mi”to wzruszająca powieść balansująca na granicy rzeczywistości i fantazji. Nacechowana uczuciami i emocjami głównych bohaterów (może trochę przerysowanych, choć wydaje mi się że to celowy zabieg). Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pełna swoistego ciepła i choć zdolna wycisnąć niejedną łzę, napełniająca optymizmem.

To opowieść o wielowymiarowej miłości, trudnych wyborach i poświęceniu. Obietnicach których moc zdolna jest pokonać nawet czas. Książka bardzo aktualna, gdyż główne wątki rozgrywają się w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Idealna na zimowe wieczory, lekka niezobowiązująca bajka dla dorosłych. Czyta się ją jednym tchem.

Gorąco polecam!!!

 

Dzięki uprzejmości wydawnictwa ZNAK mam dla was świąteczną niespodziankę!!!

Dla wszystkich czytających tego bloga 30% zniżka na zakupy dowolnych książek na www.znak.com.pl

Można go użyć wielokrotnie do dnia 15 grudnia włącznie.

 Hasło które należy podać aby uzyskać rabat to   Jarek.

 

I jeszcze jedna niespodzianka!!!

  Mikołajkowy konkurs!!!

 Pod patronatem wydawnictwa ZNAK

 Wszyscy którzy zamieszczą komentarz dotyczący książki, do dnia 12 grudnia,

 wezmą udział w losowaniu.

 Proszę tylko o nazwę bloga, lub adres mailowy bym mógł skontaktować się z osobą która wygra.

  Powodzenia!!!

 

3 komentarze to “Richard Paul Evans „Obiecaj mi””

 1. Bujaczek pisze:

  Uwielbiam Evansa! Czytałam jego Kolory tamtego lata i się zachwycałam 😉

 2. Natula pisze:

  Bardzo mi się podobała ta książka, chyba koniecznie potrzebowałam odrobiny magii, bo pochłonęłam ją w tempie błyskawicznym 🙂
  Miłego dnia 🙂

 3. soulmate pisze:

  Żebym to ja wiedziała o tym konkursie 😀

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>